Blog

Drezura

27. února 2012 v 15:01 | Chichii

Kůň se sám o sobě pohybuje neuvěřitelně lehce, volně a ladně. S jezdcem na hřbetě se jeho stabilita a rytmus obvykle poněkud naruší. Účelem drezury je dosažení dokonalé souhry jezdce s koněm, kdy i kůň pod sedlem si zachovává a rozvíjí harmonický a elegatní pohyb.


Drezura je pokročilejší stupeň klasické jízdy. Koně a jezdci, kteří jezdí v anglickém stylu, obyvkle začínají základy drzurních cviků. Rozvoj drezurních dovedností je podmíňen speciálním výcvikem a kázní. Koně se učí reagovat na nejjemější pobídky jezdce a jezdec se naopak učí dávat tyto pobídky co nejpřesněji. Výcvik začíná poměrně jednoduše, kdy si jezdec s koněm zdokonalují pohyby, které již ovládají - například přechody, změny směru a jízdu v kruhu.

Blog

21. prosince 2011 v 16:51 | Chichii

Dříve jsem chtěla mít blog. Projížděla jsem internet a stahovala snad všechny obrázky, které se mi aspoň trochu líbili a říkala jsem si: "To si pak dám na bog, jé to úžasné, to si musím taky rychle stáhnout!" ..znáte to. Jeden jsem si založila ale vůbec jsem nevěděla co a jak a po chvilce mě to přestalo bavit. Pak jsem si založila blog o psech, ten ale taky nevyšel. Potom to byl blog xx-horse.blog.cz, který už jakš takš ušel, ale z nějakého důvodu jsem ho zrušila a 5.12.2011 jsem si založila tento.

(jak blog vypadal v minulosti?)

(co je nového?)

(kolik lidí navštívilo můj blog?)

(jaká je fotka tohoto měsíce? Můžeš pro ni hlasovat!)
 
 

Reklama